Egészségtippek
Rugalmassággal és erővel a derékfájás ellen
Élete során tízből nyolc ember megtapasztalja a hát- vagy derékfájást. Ez a gyakran csak tompa, lassan és alattomosan kialakuló fájdalom megkeserítheti az életünket. Mint mindig, a legjobb gyógymód itt is a megelőzés.
2024.08.27.
Tovább olvasom >
Miben tud segíteni egy szakképzett gyógytornász?
A gerinc az emberi test egyik legintenzívebben terhelt és életmódunkból adódóan az egyik legnagyobb kockázatnak kitett, legsérülékenyebb része. Mivel testünk stabil tartása és felsőtestünk mozgékonysága is elképzelhetetlen nélküle, nem mindegy, kire bízzuk magunkat.
2024.03.15.
Tovább olvasom >
Gyógyítható-e a porckorongsérv?
Általában „csak” a porckorongsérv műtét nélküli kezelését ígérik nekünk a szakemberek. A tünetmentes állapot elérhető és ilyenkor hajlamosak vagyunk azt gondolni, meg is gyógyultunk. Felmerül ezért a kérdés, gyógyítható-e a porckorongsérv. Erre a válasz azonban attól függ, mit értünk gyógyítás illetve porckorongsérv alatt.
2023.11.19.
Tovább olvasom >
SI-terápia, a derékfájás ellenszere
Az SI- (vagy S.I-) ízület apró méretét meghazudtoló mértékű fájdalmat, jellemzően derékfájást tud okozni. Működési zavara hatással van a porckorongsérvre, a csípőre, de akár légzési, nyelési zavarokat is okozhat.
2023.10.25.
Tovább olvasom >
Testünk „lengéscsillapítói”, a mélyizmok
Mozgásszegény életmód, stressz, magas feldolgozottságú és készételek. Állandó rohanás, ami miatt nem vagy kevésbé figyelünk a testünkre. Sőt, a rohanás miatt elfelejtünk inni, elegendő folyadékot magunkhoz venni. Mind csupa olyan tényező, ami előbb-utóbb nyomot hagy szervezetünkön.
2023.10.15.
Tovább olvasom >
Derékfájás és időjárás
"Jön a front, érzem", halljuk vagy mondjuk gyakran. Közhelyszámba megy, hogy bizonyos krónikus fájdalmak az időjárás változásával felerősödnek. Migrénünk, térdünk, derekunk vagy korábbi műtétünk helye előre jelzi az időjárás-változást. Vajon tényleg van összefüggés?
2023.07.03.
Tovább olvasom >
Kamaszok népbetegsége: a gerincferdülés
A gerincferdülés (scoliosis) felnőtteknél és gyerekeknél egyaránt gyakran előforduló elváltozás. Kezelésében legfontosabb a korai felismerés. Ha orvosunk, a védőnő vagy az iskolaorvos gerincferdülés gyanúját fogalmazza meg, vegyük azt komolyan.
2023.04.03.
Tovább olvasom >
Testünk rugalmasságának kulcsa: a nyújtás
Ha sportolunk, magától értetődik, hogy előtte bemelegítünk, utána nyújtunk. De a nyújtás akkor is könnyedebbé, rugalmasabbá teszi testünket, ha „csak” a hétköznapi rutinmozgásokat végezzük.
2023.02.07.
Tovább olvasom >
Passzív segédeszközök: gerincpárnák a mindennapokban
Gerincünk „karbantartásában” elsődlegesen az aktív módszerek, eszközök a fontosak. Ugyanakkor a passzív vagy „félaktív” eszközök sokat tudnak segíteni abban, hogy a káros, de elkerülhetetlen helyzetekben a lehető legkevésbé terheljük gerincoszlopunkat.
2023.01.08.
Tovább olvasom >
Zsiráfnyak és nyaki sérv
Bár az embernek és a zsiráfnak egyformán hét nyaki csigolyája van és a zsiráf hosszú nyaka számos előnnyel is jár számára, az embernek nem áll jól a zsiráfnyak. Sőt, folyamatos fájdalmat, végső soron nyaki sérvet is okozhat.
2022.11.24.
Tovább olvasom >
Milyen gyógytornát válasszak?
Az Első Szegedi Gerincstúdióba rendszeresen érkeznek úgy ügyfelek, hogy tudják, szükségük van valamilyen tornára, de nem tudják, melyik legyen az. Segítünk.
2022.10.02.
Tovább olvasom >
8 gerincgyilkos tevékenység
Ha vigyázni szeretnénk gerincünkre, fontos tisztában lennünk vele, mely - akár hétköznapi - tevékenységek jelentenek veszélyt rá. A legfontosabb: figyeljünk a jelekre és jusson eszünkbe, amit most olvasunk.
2022.08.11.
Tovább olvasom >